УРОК
№1
Тема. Програмні засоби навчання профільного
предмета
Мета: проблеми,
пов'язані з використанням комп'ютерів під час
вивчення навчальних предметів; класифікацію навчальних
програм; працювати з програмними засобами призначеними
для вивчення профільного предмета;
ХІД УРОКУ
I. Організаційний етап
Вступне слово вчителя про:
•
кількість годин, що відводиться на вивчення теми;
•
план вивчення теми;
•
орієнтовний обсяг знань і вмінь, яких учні
повинні набути під час вивчення теми.
II.Сприйняття та
усвідомлення нового матеріалу
Розглянемо можливі варіанти використання комп'ютера в процесі
навчання, ознайомившись із класифікацією за типами навчальних програм.
Колективне обговорення
Учні пропонують варіанти відповідей на питання:
«Як можна використовувати комп'ютер у навчальному процесі?»
Власні варіанти відповідей учні записують на дошці. Відповіді
учнів колективно обговорюються, залишаються лише правильні і точні відповіді.
Учитель робить висновок.
Класифікація
ПЗНП
Демонстраційні програми — програми, в
яких виклад теорії супроводжується елементами комп'ютерного моделювання
процесів, явищ тощо. Такі програми можна використовувати під час вивчення
будь-якого предмету. Однією з важливих умов успіху демонстраційних програм є
наявність у них динамічних зображень, що сприяє кращому запам'ятовуванню і
розумінню вивченого матеріалу (асоціативний метод).
Програми контролю — програми, в
яких закладено систему оцінювання знань, умінь і навичок учнів. Такі програми
можна використовувати для перевірки знань учнів з окремих (вибраних учителем)
тем. З метою здійснення якісного контролю і корекції знань треба передбачити
багатоваріантність у межах заданого типу вправ, які у свою чергу мають бути
різнорівневими.
У таких програмах використовуються:
а)
запитання, які потребують репродуктивного відтворення вивченого матеріалу;
б) запитання, спрямовані на перевірку навичок і
вмінь;
в) проблемні запитання, що потребують
застосування набутих знань, навичок і вмінь у нестандартних ситуаціях.
Обчислювальні програми — програми, що
призначені для проведення обчислень під час вивчення тем, у яких розглядається
велика кількість практичних задач. Застосування таких програм на уроках-практикумах
дозволяє
проводити обчислювальні експерименти, які допомагають краще зрозуміти суть
теорії та проілюструвати її застосування до розв'язування практичних задач. Ці
програми розраховані на формування стійких зв'язків між знаннями і навичками
шляхом повторення та їх практичного закріплення.
Інформаційно-пошукові та
консультаційні системи — програми, що дають змогу зберігати та
«тиражувати» знання. Головна перевага таких систем — це висока швидкість пошуку
інформації із заданої теми.
Моделюючі програми — програми, що
дозволяють проводити моделювання явищ, процесів навколишнього світу з
можливістю встановлення параметрів процесу вручну.
Експертна система — комп'ютерна
програма, що моделює діяльність людини-експерта в певній предметній галузі,
фахівця з розв'язування задач із неповними вхідними даними з отриманням
вірогідних результатів розв'язку.
V. Підбиття
підсумків уроку
Коментування оцінювання роботи учнів на уроці.
VI. Домашнє завдання
1. Опрацювати
конспект уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар