Урок 2.
Тема: Навчання в Інтернеті
Мета:
сформувати поняття: освітній сайт; веб - енциклопедія; дистанційне навчання;
розглянути: українські та
зарубіжні освітні сайти; веб-енциклопедії;Інтернет-ресурси з можливістю
дистанційного навчання;
формувати вміння: використовувати
освітні сайти, веб - енциклопедії.
Тип уроку:
застосування знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Відтворення та корекція опорних знань
Бесіда з елементами
опитування та демонстрація
1.
Щ о означає термін «сайт»?
2.
Як називаються програми для перегляду сайтів? Наведіть приклади.
3.
Як ви розумієте поняття «освітній сайт»?
4.
Чи маєте ви досвід роботи з освітніми сайтами?
IV. Сприйняття та
усвідомлення нового матеріалу
Сайт,
веб-сайт (англ. Site, Web-site) — сукупність веб-сторінок, доступних у мережі
Інтернет, які об’єднані як за змістом, так і навігаційно. Фізично сайт може розміщуватися
як на одному, так і на декількох серверах.
Освітній
сайт — це сайт, на якому висвітлюються матеріали, що пов’язані з освітою,
навчанням, роботою освітніх установ.
Приклади
освітніх сайтів:
http://www.olymp.vinnica.ua/
http://www.nenc.gov.ua/
http://www.biology.org.ua/
http://www.methmath.chat.ru/
http://www.gomulina.orc.ru/
http://www.univ.kiev.ua/ua/
Поясніть термін «енциклопедія».
Відповіді учнів узагальнюються.
Енциклопедія (лат. encyclopaedia від грец. έγκύκλιος παιδεία —«круг наук», дав.-гр. κύκλος — коло і дав.-гр. παιδεία — навчання, наука) — «коло наук», сукупність наукових знань з широкого
кола питань. Первісно слово означало сукупність знань, які слід
було засвоїти у середньовічній педагогіці. Слово дістало сучасне значення після
появи у XVI ст. енциклопедій — книжок, у яких були зібрані відомі на той час
знання з різних галузей науки. Назви цих книжок під час видання
церковнослов’янською, а потім російською мовами прийнято
було перекладати як «Коло наук».
Як ви розумієте термін «веб-енциклопедія»?
Хто
з вас працював з веб-енциклопедією?
Відповіді
учнів узагальнюються, формулюється означення.
Веб - енциклопедія — енциклопедія, матеріали якої
доступні з використанням веб-інтерфейсу.
Приклади
веб-енциклопедій:
http://uk.wikipedia.org
http://www.megakm.ru/
http://iplants.ru/encikl.php
http://ru.wiktionary.org/wiki/
http://www.krugosvet.ru/
Як ви розумієте термін
— дистанційне навчання? У яких випадках ця форма навчання
є актуальною?
Дистанційне навчання
(англ. distant learning) — новий спосіб реалізації процесу навчання, в основі
якого лежить використання сучасних інформаційних і телекомунікаційних
технологій, що дозволяють навчатися на відстані за відсутності
безпосереднього,особистого контакту між викладачем і учнем.
Дистанційний курс
— це комплекс навчально-методичних матеріалів та освітніх послуг, створених у
віртуальному навчальному середовищі для організації дистанційного навчання на
основі інформаційних і комунікаційних технологій.
Основними
елементами дистанційного курсу є системи навчально-методичних матеріалів та
освітніх послуг, які поділяються за формою і за змістом.
Система
навчально-методичних матеріалів містить такі форми:
структуровані
електронні інтерактивні навчальні матеріали, що розміщені у
віртуальному навчальному середовищі, для організації навчання через Інтернет;
друковані матеріали (навчальний посібник, опорний
конспект або робочий зошит, методичні рекомендації для слухачів, методичні
рекомендації для викладачів), необхідність розроблення яких визначається їх
специфікою;
додаткові навчальні засоби та
носії навчальної інформації
(компакт-диски, відеокасети, аудіокасети), що містять довідки і енциклопедичні
посилання, призначені для поглиблення пізнавальних можливостей дистанційного
курсу,
необхідність
розроблення цих навчальних засобів визначається специфікою дистанційного курсу.
Адреси
сайтів дистанційного навчання:
http://www.intuit.ru/
http://ru.wikipedia.org/wiki/Открытый_университет
_(Великобритания)
http://ru.wikipedia.org/wiki/Открытый_университет_
(Нидерланды), (http://www.ou.nl/)
V. Формування
практичних умінь і навичок
Виконання
практичного завдання
1. Зайти на сайт http://disted.edu.vn.ua/, ознайомитесь із сайтом, структурою та розділами.
1. Зайти на сайт http://disted.edu.vn.ua/, ознайомитесь із сайтом, структурою та розділами.
2. Здійснити пошук: освітніх веб-ресурсів з профільного
предмета;
веб-енциклопедії
з профільного предмета.
3. Відкрити сайт http://stroymanual.com/ ознайомитесь із сайтом, структурою та
розділами.
4. Оформити звіт в Microsoft Word (скріншоти, що підтверджують виконання завдань ).
5.
Зберегти звіт. (Робочий стіл:\Група(№...) \Звіт1_прізвище.doc).
Виконання
комплексу вправ для зняття зорової втоми.
VІ. Підбиття підсумків
уроку
Коментоване
оцінювання роботи учнів на уроці.
VІІ. Домашнє завдання
1.
Опрацювати конспект уроку
Практичне завдання
до уроку №2
Інструктаж із техніки безпеки
1. Зайти на сайт http://disted.edu.vn.ua/, ознайомитесь із сайтом, структурою та розділами.
Інструктаж із техніки безпеки
1. Зайти на сайт http://disted.edu.vn.ua/, ознайомитесь із сайтом, структурою та розділами.
2. Здійснити пошук: освітніх веб-ресурсів з профільного
предмета;
веб-енциклопедії
з профільного предмета.
3. Відкрити сайт http://stroymanual.com/ ознайомитесь із сайтом, структурою та
розділами.
4. Оформити звіт в Microsoft Word (скріншоти, що підтверджують виконання завдань ).
5.
Зберегти звіт. (Робочий стіл:\Група(№...) \Звіт1_прізвище.doc).
Виконання
комплексу вправ для зняття зорової втоми.
Практичне завдання
до уроку №2
Інструктаж із техніки безпеки
1. Зайти на сайт http://disted.edu.vn.ua/, ознайомитесь із сайтом, структурою та розділами.
Інструктаж із техніки безпеки
1. Зайти на сайт http://disted.edu.vn.ua/, ознайомитесь із сайтом, структурою та розділами.
2. Здійснити пошук: освітніх веб-ресурсів з профільного
предмета;
веб-енциклопедії
з профільного предмета.
3. Відкрити сайт http://stroymanual.com/ ознайомитесь із сайтом, структурою та
розділами.
4. Оформити звіт в Microsoft Word (скріншоти, що підтверджують виконання завдань ).
5.
Зберегти звіт. (Робочий стіл:\Група(№...) \Звіт1_прізвище.doc).
Виконання
комплексу вправ для зняття зорової втоми.
Практичне завдання
до уроку №2
Інструктаж із техніки безпеки
1. Зайти на сайт http://disted.edu.vn.ua/, ознайомитесь із сайтом, структурою та розділами.
Інструктаж із техніки безпеки
1. Зайти на сайт http://disted.edu.vn.ua/, ознайомитесь із сайтом, структурою та розділами.
2. Здійснити пошук: освітніх веб-ресурсів з профільного
предмета;
веб-енциклопедії
з профільного предмета.
3. Відкрити сайт http://stroymanual.com/ ознайомитесь із сайтом, структурою та
розділами.
4. Оформити звіт в Microsoft Word (скріншоти, що підтверджують виконання завдань ).
5.
Зберегти звіт. (Робочий стіл:\Група(№...) \Звіт1_прізвище.doc).
Виконання
комплексу вправ для зняття зорової втоми.
Практичне завдання
до уроку №2
Інструктаж із техніки безпеки
1. Зайти на сайт http://disted.edu.vn.ua/, ознайомитесь із сайтом, структурою та розділами.
Інструктаж із техніки безпеки
1. Зайти на сайт http://disted.edu.vn.ua/, ознайомитесь із сайтом, структурою та розділами.
2. Здійснити пошук: освітніх веб-ресурсів з профільного
предмета;
веб-енциклопедії
з профільного предмета.
3. Відкрити сайт http://stroymanual.com/ ознайомитесь із сайтом, структурою та
розділами.
4. Оформити звіт в Microsoft Word (скріншоти, що підтверджують виконання завдань ).
5.
Зберегти звіт. (Робочий стіл:\Група(№...) \Звіт1_прізвище.doc).
Виконання
комплексу вправ для зняття зорової втоми.
Немає коментарів:
Дописати коментар